Malitur Basın Bülteni

0
Share

Kurulduğu günden bu yana kaliteli ve güvenilir hizmet veren malitur ailesi başarısını kanıtlamaya devam ediyor. Maksimum misafir memnuniyetini en önemli ilke belirleyen Malitur ile tatil yapmak artık çok daha güvenli ve kolay bir hale geldi. 

Malitur basın bülteni çalışmalarıyla gündemden düşmüyor. 

COVID-19 pandemisinin en çok etkilediği sektörlerin başında turizm geliyor. Turizm talebinin temel ve zaruri ihtiyaçlardan olmaması ve ertelenebilir özellikte olması, sektörün krizden etkilenme katsayısını artırdı. Normalleşme sonrası yaşanan gelişmelerle birlikte salgın nedeniyle son iki yıldır düşüş yaşayan turizm sektörüne olan ilgi yeniden arttı.

Türk turistlerin yurt dışı tercihi Balkan ülkeleri oldu

Balkan Turları, son zamanlarda Türk turistlerin yurt dışı tercihleri arasında en popüler ülkelerden biri olmasıyla alakalı basın bülteni hazırlayan malitur bu konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Yurt dışı turları arasında popüler olan Balkan Turları, vizesiz ve uygun olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Malitur olarak Balkan Turları üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor ve sizlere eşsiz bir Balkanlar rüyası yaşatabilmek için avantajlı fiyatlarla hizmet veriyoruz.

 

Malitur Genel Müdürü Muhammet Ali Köprü, küresel ve yerel turizm endüstrisi üzerinde önemli derecede olumsuz sonuçlar yaratan pandemi sonrasında, turizm anlayışıyla birlikte seyahat şeklinin de değiştiğini belirtti. Pandeminin en çok etkilediği sektörlerin başında turizmin geldiğini ancak normale dönüşle birlikte taleplerin yüksek seviyelere ulaştığını ifade eden Muhammet Ali Köprü, “Vize istememesi, uygun fiyatlı olması, Türkiye’ye yakın ve ulaşabilir olması nedeniyle Balkanlar, Türk turistlere oldukça cazip geliyor” dedi.

Yaz sezonunun sona ermesine rağmen, Balkanların Türkiye’den gidecekler için her mevsim gözde ve revaçta bir destinasyon olduğunun altını çizen Köprü, “Türk vatandaşları daha kolay bir tatil için öncelikli olarak vize istemeyen ülkeleri tercih ediyor. Listenin ön sıralarında Balkan ülkeleri yer alıyor. Balkanlar, dört mevsim ziyaret edilebilecek bir destinasyon. Klasikleşen deniz-kum-güneş tatil konseptinden çok tarihi ve kültürel seyahatler için ideal olan Balkanlarda her mevsim ayrı bir güzel. Saraybosna, Üsküp, Ohrid, Priştine gibi şehirlerde çok sayıda Osmanlı eserine rastlamak mümkün. Balkanlar ayrıca bizim ‘gönül coğrafyamız’. Kültürel olarak birçok benzerliğimiz var. Gastronomik olarak da Türklerin damak zevkine çok uygun. Hatta Balkanlarda hiç beklemediğiniz bir anda Türkçe konuşan biriyle karşılaşabilirsiniz” dedi.

“YAKIN, ULAŞILABİLİR VE UCUZ” 

Balkanların konum itibarıyla Türkiye’ye yakın bir coğrafya olduğunu, bu nedenle kısa ve kolay bir seyahatle ulaşılabildiğini belirten Malitur Genel Müdürü Muhammet Ali Köprü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Uzun ve yorucu seyahatlere göre zaman tasarrufu sağlayan Balkan turlarında hem hava hem de karayolu alternatifi sunuyoruz. İstanbul’un her iki havalimanından direkt kalkışlı uçak seferlerinin bulunması ve ayrıca karayolu ile ulaşımın da kolay olması nedeniyle Türk turistler için oldukça cazip. Euro’nun yüksek ve artış eğiliminde olduğu bir dönemde Türk lirası, Balkan ülkelerinin para birimleri karşısında gücünü koruyor. Türk lirası; Sırp dinarı, Rumen Leyi, Arnavut Leki, Kuzey Makedon Dinarı karşısında değerli. Bu da ekonomik anlamda Euro para birimini kullanmayan Balkan ülkelerini Türk turistler için cazip kılan bir diğer nokta. Bu durum ayrıca tur fiyatlarına da yansıyor. Türk vatandaşları, Malitur güvencesiyle oldukça cazip fiyatlarla hem yurt dışı deneyimi yaşıyor hem de uygun fiyatla seyahatlerini gerçekleştirmiş oluyor.”

KİMLİK KARTI YA DA PASAPORTLA GİRİŞ 

Bazı Balkan ülkelerinin Türk vatandaşlarından vize istememesi, seyahatlerin önündeki engelleri kaldırıyor. Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova ve Arnavutluk’un Türk vatandaşlarına vize serbestliği tanıması, yurt dışı seyahat tercihlerinde Balkan ülkelerini bir adım öne çıkarıyor. Son olarak Türkiye’nin Sırbistan ve Bosna Hersek ile anlaşması doğrultusunda Türk vatandaşları bu iki ülkeye kimlik kartlarıyla seyahat edebiliyor.

Related Posts