TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MAVİSİ: SAKLI CENNET SALDA GÖLÜ KELİMELERLE ANLATILMAYACAK KADAR AHENKLİ!

Türkiye’nin Maldivleri denilince akıllara ilk gelen destinasyon tabi ki Salda Gölü oluyor. Burdur ili sınırları içerisinde kalmasına rağmen Burdur, Denizli ve Antalya illerine yakınlığı nedeniyle Salda Gölü oldukça turistik bir kent olarak biliniyor. Turkuaz rengi suyu, bembeyaz kumsalı ile Maldivleri aratmayacak güzellikteki Salda Gölü mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında. Adeta saklı cennet olarak tanımlanan Salda Gölü aynı zamanda her yıl ziyaretçi sayısını da arttıran kendine has bir bölge. Özellikle son yollarda kamp tutkunlarının sık uğrak noktalarından biri olan Salda Gölü’nü detaylıca inceleyelim…

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MAVİSİ: SAKLI CENNET SALDA GÖLÜ KELİMELERLE ANLATILMAYACAK KADAR AHENKLİ!

SALDA GÖLÜ’NE NASIL GİDİLİR, NE YENİR, NE İÇİLİR?

Salda Gölü’ne ulaşım en sık araştırılan konulardan bir tanesi oluyor. Havayolu ile yapılacak olan ulaşımın en rahatı Denizli’ye gitmek ve oradan Salda Gölü’ne ulaşmaktır. Özel aracınızla gidecekseniz şayet çevreyi geze geze dilediğiniz lokasyona da gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı’nda inip Salda Gölü’ne geçebilirsiniz. Yine göle ulaşabileceğiniz diğer bir kısa mesafe ise Isparta olacaktır. Isparta üzerinden de Salda Gölü’ne rahatlıkla gidebilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz.
  
Salda Gölü kendine has doğası ve bakirliği nedeniyle diğer tatil beldelerine oranla bünyesinde pek fazla seçenek bırakmamaktadır. Yiyecek ve içecek için çokça alternatifiniz yoktur. Beyaz kumsalın başladığı bölgedeki küçük kafelerden istediğiniz şeyleri alabilirsiniz ancak yiyecek ya da içeceğinizi yanınızda taşımanız sizler için daha kolay olacaktır.

SALDA GÖLÜ’NDE NE YAPILIR?

Salda Gölü’nde yapılacak en önemli aktivitelerden biri tabi ki kamp yapmaktadır. Türkiye’nin en güzel kamp noktalarından biri Salda Gölü’dür. Son yıllarda özellikle bu durum değişse ve gelişse de her bulunan yere çadır kurulmaması gerekiyor. Bölgede sadece belirlenen kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra; binlerce fotoğraf çekilebilir, sahilde yürüyüş yapabilir, tepelere kadar çıkıp temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Tabi ki masmavi suyunda yüzmek en güzel aktivite olacaktır. Gölün etrafının yaklaşık 40 km olduğu biliniyor. O nedenle bisiklet kiralayarak da bölgeyi rahatça gezebilirsiniz.

SALDA GÖLÜ’NDE KONAKLAMA NASIL?

Salda Gölü’nde konaklama için kamp alanlarında kamp yapılarak kalınabilir. Ancak bölgenin etrafında belli başlı oteller de mevcuttur. Aynı zamanda Yeşilova ilçe merkezindeki oteller de konaklama için tercih edilebilir.


Salda Gölü için dikkat edilmesi gereken hususlardan biri; suyun bir anda derinleşmesi ve bataklık oluşturma hissi. O nedenle gölde yüzüleceği zaman çok dikkat edilmesi ve kurallara uyulması gerekiyor. Bakir güzelliği ve berraklığıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Salda Gölü’ne sizler de gitmek isterseniz Malitur Salda Gölü turlarını tercih edebilirsiniz. Malitur ile Salda Gölü Turları’na güvenli bir şekilde katılabilir, 12 aya varan taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz. Malitur Canlı Destek Ekibi sayesinde daha hızlı iletişim kurabilir, detayları ve dilediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda güvenli online alışveriş ve fiyat farkı iade garantisi ile Malitur Salda Gölü turları fırsatlarını kaçırmayın…

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow