YURTDIŞI’NIN POPÜLER DESTİNASYONU: GÖRKEMLİ BALKAN ÜLKELERİ

Geleneksel kültür ile modernizmin birleşimi haline gelen ve tarih kokan Balkan Ülkeleri mutlaka görmeniz gereken seyahat listelerinin başında geliyor. Eğlence, tarih ve mutfak kültürü, geleneksellik ya da günümüze uyarlanan modernizm… İşte ne ararsanız Balkan ülkelerinde var. Hepimizin bildiği gibi Belgrad, Saraybosna, Tiran, Üsküp, Budva, Ohrid, Dubrovnik gibi popüler şehirler Balkan Ülkeleri bölgesinde yer alıyor. Bu destinasyonlardan birini bile gördüyseniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz.

YURTDIŞI’NIN POPÜLER DESTİNASYONU: GÖRKEMLİ BALKAN ÜLKELERİ

KOSOVA PRİZREN
 
Türk yoğunluğunun en fazla olduğu şehirlerden biri Kosova Prizren’dir. Bağımsızlığını 2008 yılında ilan eden Kosova Cumhuriyeti tarihsel ve kültürel geçmişiyle her yıl binlerce misafirine ev sahipliği yapıyor. Sinan Paşa Camii, Taş Köprü, Prizren Kalesi gibi birçok eseri görme imkanına sahip olabileceğiniz gibi Osmanlı döneminden kalma eserleri de keşfetme şansına sahipsiniz.

KARADAĞ KOTOR
 
Balkanlar turu denilince Karadağ Kotor’dan bahsetmemek olmaz. Karadağ sahilleri son dönemde yurtdışının en beğenilen destinasyonlarında üst sıralarda yer alıyor. Hem gastronomisiyle hem de mimarisiyle eşsiz bir seyahatin tadını Balkanlar Ülkesi Kotor Karadağ’da çıkarabilirsiniz. Kotor Kalesi, Saat Kulesi, Sveti Tripun Katedrali gibi birçok eseri görme şansını da elde edebilirsiniz.

SIRBİSTAN BELGRAD

Balkan ülkeleri arasında en sık ziyaret edilen destinasyonlardan biri de Sırbistan Belgrad oluyor. Başkent Belgrad her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaparken doğası ve mimarisi ile kendine hayran bırakan şehirlerden biri. Doğal güzellikleri, kiliseleri ve eski binaları, sahilleri, lezzetli yiyecek ve içecekleriyle Balkanlarda mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri oluyor.

BOSNA HERSEK SARAYBOSNA

Balkanlar ülkeleri arasında sakinlik ve huzur tatili arayanlar için Bosna Hersek Saraybosna kaçınılmaz bir fırsat. Turistleri kendisine bağlayan Milijacka Nehri dingin bir tatil isteyenlerin tadına doyamayacağı türden bir bölge olarak biliniyor. Kültürel ve tarihsel geçmişi keşfetmek, dinlenmek ve huzur bulmak isteyenler Saraybosna’yı seçebilirler. Burada görülecek yerler arasında; Ferhadiya Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii, Svrzo Evi, Mezistan, Saraybosna Katedrali gibi yapılar bulunuyor.

MAKEDONYA OHRİD

Balkanlarda gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken destinasyonlardan biri de Makedonya Ohrid olmalı. Bölge en çok turist çeken yerlerden biri olarak tanımlanıyor. Ohrid Kalesi ve Ohrid Eski Çarşı, Ohrid Robevci Evi, Icons Galeri gibi birçok yapısıyla Makedonya Ohrid UNESCO Dünya Mirası Listesi’den yer almayı başardı.

HIRVATİSTAN DUBROVNİK

Botanik bahçeleri, tertemiz suyu ve plajlarıyla ünlü bir yer arıyorsanız Hırvatistan Dubrovnik tam size göre. Kuleleri, kiliseleri, meşhur Lokrum Adası işe gezilebilecek pek çok noktaya sahip olan Dubrovnik’i mutlaka görmelisiniz.

SLOVENYA BLED

Balkan Ülkeleri arasında diğerlerine oranla en zengin ve pahalı ülkelerden biri Slovenya’dır. Turistlerin ilgisini çeken bölgenin kendine has bir manzarası ve güzelliği bulunuyor. Bled Şehri, Bohinj Gölü, Slap Savica Şelalesi, Triglav Ulusal Parkı ve Vintgar Gorge Kanyonu ile pek çok gezilecek yere sahiptir. Aynı zamanda hediyelik eşyaların çeşitliliği ve güzelliği nedeniyle ülkeden hem kendinize hem de sevdiklerinize hediyeler alabilir, onları mutlu edebilirsiniz.

SLOVENYA LJUBLJANA

Slovenya’nın Bled şehrinden sonra görülmesi gereken diğer bir şehri de Ljubljana’dır. Doğası ve ulaşımın kolaylığı ile bilinen şehir muazzam havasıyla pek çok turisti her yıl ağırlıyor. Keşfedilmeyi hak eden yapıları arasında ise Aziz Nicholas Katedrali, Modern Sanatlar Müzesi, Cumhuriyet Meydanı gibi mekanlar yer alıyor.

HIRVATİSTAN SPLİT

Hırvatistan’ı görmek isteyenlerin ilk durağı Split kenti olmalı. Geleneksel ve modern yapıların birleşimi olan şehir kültürel mirasını korumayı sürdürüyor. İhtişamlı ve görkemli yapılarıyla Hırvatistan Split misafirlerini bekliyor.

MAKEDONYA ÜSKÜP

Makedonya Üsküp, Türk kültürüne oldukça yakın olmasıyla bilindiğinden her yıl yüzlerce Türk misafirini ağırlamaktadır. Üsküp’te pek çok Osmanlı eserini görebilecek olup bilindiği üzere Büyük İskender Heykeli gibi onlarca heykel de bölgede yer almaktadır.

BULGARİSTAN SOFYA

Ülkemizin komşu ülkelerinden biri olan Bulgaristan deyince akıllara ilk gelen şehir tabi ki de Sofya oluyor. Başkent Sofya mutlaka görmeniz gereken kentlerden biri olmalıdır. Ekonomik ve turistik olarak yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan kent kültürel gezilerden hoşlananların asla vazgeçmeyeceği ülkelerden biri oluyor.

BALKAN ÜLKELERİNE ULAŞIM TAHMİN ETTİĞİNİZDEN DAHA KOLAY!

Türkiye’den Balkan Ülkeleri’ne seyahat pek çok farklı şekilde yapılabiliyor. Uçakla, araçla, otobüsle gidilebilen Balkan Ülkeleri arasında AB üyesi olmayanların vize istememesi nedeniyle bölgeye giriş oldukça kolay. Vize zorunluluğu Avrupa Birliği üyesi olan Hırvatistan, Romanya ve Slovenya için geçerli oluyor.

YURTDIŞINDA KONAKLAMAK HİÇ BU KADAR BASİT OLMAMIŞTI!

Balkan Ülkeleri için konaklama ülkemizin şartlarıyla benzerlik gösterdiğinden oldukça rahat oluyor. Bölgenin en güzel, temiz ve güvenilir otellerinde Malitur sayesi ve güvencesi kapsamında kalabilirsiniz. 7/24 çağrı merkezi ile hizmet veren Malitur popüler avantajları ve indirimli fırsatları ile misafirlerine dilediği hizmeti sunuyor. Malitur ile sizler de hayalini kurduğunuz yurtdışı Balkan ülkelerine gidebilir, dilediğinizce gezebilirsiniz. Malitur E-Bülten’e üye olarak indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olabilir. Aynı zamanda satış ofislerimiz ile iletişim kurarak detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. İptal iade güvencesi, 12 aya varan taksit imkanları ve yüzden 50’ye varan indirimleriyle Malitur Balkan Ülkeleri turları için mutlaka bizi ziyaret edin…

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow